Dentální hygiena

Dentální hygiena je základ prevence, veškeré postupy děláme šetrnou cestou, proto se není čeho bát!

TO, ČEHO SI NA VÁS LIDÉ VŠIMNOU JAKO PRVNÍ, JE VÁŠ ÚSMĚV.
USMÍVEJTE SE A BUĎTE NA SVŮJ ÚSMĚV PYŠNÍ!


Ve své praxi se snažím ke každému pacientovi přistupovat individuálně a přátelsky, aby si z ošetření odnesl nejen příjemný pocit z dobře vyčištěných úst, ale také nezbytné informace týkající se prevence v rámci péče o orální zdraví.

Naše ordinace dentální hygieny je vybavena nejmodernějšími přístroji na českém trhu společnosti EMS, pomocí kterých účinně a šetrně odstraníme zubní kámen, plak a nežádoucí pigmentace z povrchu skloviny. Pro pískování, nebo-li airflow, používáme šetrný prášek obsahující ovocný cukr erytritol, který je velmi účinný k odstranění biofilmu na povrchu zubu a v těžce dostupných místech dásňového žlábku. Erytritol je dostatečně šetrný a účinný také pro dětské pacienty, nezvedá glykemický index, proto může být použit také u diabetiků.Olga Köhlerová, DiS.

Absolventka VOŠ zdravotnické v Ostravě, obor Dentální hygiena
Praxe: Parodontologie MUDr. Věra Plačková – Hradec Králové, Dentální centrum Artdent – Hradec Králové, Welldent – dentální centrum Zlín
Kurzy: Onemocnění dutiny ústní, EMS Guide biofolm therapy, Praktický kurz práce s kyretami, MUDr. Kovalová: Terapie parodontologického pacienta


Služby dentální hygieny


  • Instruktáž a motivace pacienta v rámci péče o orální zdraví
  • Výběr správné techniky a pomůcek pro správnou orální hygienu
  • Nácvik správné techniky a hygieny v ústech
  • Prevence a instruktáž dětských pacientů, zdůraznění výživy dětského pacienta
  • Ošetření citlivých krčků
  • Hloubkové čištění parodontálních kapes pomocí jemných ultrazvukových koncovek a ručních nástrojů
  • Terapie parodontálních kapes pomocí prostředku Hybenx

Hybenx

Hybenx je antibakteriální, hemostatický a proti-zánětlivý preparát. Je určen k léčbě gingivitid, parodontitid, periimplantitid, aft, vředů a puchýřů v dutině ústní. Používá se při ošetření parodontálních kapes u hloubkových čištění.

Antibakteriální účinek Hybenx zamezuje tvorbě nového zubního plaku a bakteriálního povlaku až po dobu 45 dnů. Účinně tak dezinfikuje, aniž by obsahoval antibiotické látky.

 


Bělení zubů

Bělení zubů je moderní a pacienty velmi žádaná metoda, jak esteticky zdokonalit vzhled svého přirozeného úsměvu. Jedná se o postup, kdy pomocí chemických látek odstraníme nežádoucí modifikace zabarvení zubů. Dnešní metody používají jako účinnou látku peroxid vodíku nebo karbamid peroxidu.

V naší ordinaci jako nejúčinnější způsob bělení volíme kombinovanou techniku, tedy kombinaci domácích a ordinačních postupů. Tato metoda má dle našich zkušeností nejlepší a nejstálejší výsledky.

Stav před bělením: Odstín A2
Stav po kombinovaném bělení: Odstín BL3

Infiltrace bílých lézí – Icon

Aplikace prostředku Icon nepoškozuje zdravé tvrdé zubní tkáně. Jedná se o miniinvazivní léčbu bílých lézí na povrchu skloviny.

Postup je zcela bezbolestný.

Bílé léze ve frontálním úseku
Stav po apliakci prostředku Icon