Naše služby

Prevence je základ

Prevenci vnímáme jako nejvyšší odbornou a morální metu zubního lékařství a využíváme nejmodernější poznatky v oboru ku prospěchu našich pacientů.

Efektivní prevence je v každém oboru lékařství, včetně zubního, jistě lepší investicí, než náročné léčebné postupy.

Všichni členové našeho týmu jsou zároveň členy SPS (Společnosti preventivní stomatologie) a své znalosti každoročně rozšiřují a obohacují na kurzech Dr. Jiřího Sedelmayera, kterému velmi děkujeme za pedagogickou motivaci a dokonale čisté chrupy vlastní, našich členů rodiny a všech pacientů, kteří se nebojí změnit nesprávné návyky ve způsobu čištění a objevit kouzlo čistých zubů.

Mikroskopická endodoncie

Od roku 2014 u nás externě ošetřuje odborník na mikroskopickou endodoncii z Brna – MUDr. Zdeněk Diviš. Za pomoci moderního mikroskopu Carl Zeiss tak můžete přímo ve Welldent absolvovat léčení komplikovaných kořenových kanálků, zákroky v případech nepříhodné anatomie, apod. Tato ošetření byla dříve prováděna v Brně.

Výhody ošetření za pomoci operačního mikroskopu:

  • vysoká přesnost ošetření díky až 40x zvětšení
  • dokonalý přehled v místě ošetření
  • vidíme to, co jiné technologie (RTG, lupové brýle,…) nezvládnou
  • maximálně šetrné ošetření, nejsou zbytečně poškozovány zdravé tkáně

RTG / OPG vyšetření

Naše pracoviště má k dispozici nejmodernější vybavení pro okamžité určení potíží a preventivní diagnostiku. Ortopantomogram (OPG) umožňuje diagnostiku kazů včetně zobrazení čelistních dutin (temporomandibulárního kloubu) bez nutnosti odeslání a s okamžitým zobrazením výsledku.

OPG umožňuje např. diagnostiku zubů moudrosti, založení dentice u dětí, předmandibulační vyšetření.

Protetika

Spočívá v odstranění defektní zubní tkáně a vytvoření potřebného prostoru pro mechanické zakotvení protetické náhrady dle jejího typu.

Naším cílem je být co nejvíce konzervativní během odstranění tak vzácné tkáně, jako je tkáň zubní.


Endodoncie

Ošetření kořenových kanálků pomocí moderní strojové techniky. V případě hluboké kazivé léze, zasahující do zubní dřeně, nebo jako příprava pro protetické ošetření.

Estetické výplně

Barevná i tvarová reprodukce přirozených zubů s pomocí zahraničních materiálů a snejnovějšími poznatky z oboru.


Stomatochirurgie

Drobné operační výkony, jako např. odstranění zubů moudrosti, odstranění slizničních úponů a další výkony v lokální anestezii.

Konzervační stomatologie

Bezbolestní ošetření kazivé léze v jejích různých stadiích, vždy s individuální volbou materiálu a způsobem preparace, samozřejmě s ohledem na estetiku a funkčnost.


Implantáty

Slouží jako náhrada jednoho více, nebo všech zubů v čelisti za pomoci titanových kostních implantátů nahrazujících zubní kořen (viz ilustrační foto).

Dětská stomatologie

Preventivní i specifické ošetřování s individuálním přístupem za předpokladu spolupráce s rodiči (diagnostika, prevence a léčení dětí).


Bělení

Ordinační i domácí bělení vždy po předchozí konzultaci pro správné zvolení techniky a koncentrace účinné látky, za předpokladu zdravého chrupu, bez plaku, zubního kamene a kazivých lézí.

Vyhlazení vrásek

Aplikace botulotoxinu ( botoxu ) a kolagenu.


Upozornění k ortodontické léčbě (rovnátka)

Vážení pacienti, dovolujeme si vás upozornit, že ortodontická léčba (rovnátka), je samostatný obor, který nijak nekontroluje celkové zdraví vaší dutiny ústní. Proto je i v rámci ortodontické léčby nutné zachovat preventivní kontroly a docházet na dentální hygienu. Upozorňujeme vás tímto na nezbytné rtg vyšetření na včasnou detekci kazu ještě před nasazením rovnátek. Opravit kaz v průběhu ortodontické léčby je velmi komplikované, vyžaduje to přerušení léčby, sejmutí drahého aparátu a zvyšuje Vaše náklady.
Výsledkem ortodoncie má být srovnaný zdravý chrup, nikoliv rovné zuby s mnohočetnými kazy a zánětem dásní.
Děkujeme za pochopení a věříme, že tato upozornění vedoucí ke správnému léčebnému výsledku budete brát na zřetel.